Ponudniki
Pridelava

IŠČITE IZDELKE

Sadje

Ponudniki: Kabolca, kmetija, Ekološka pridelava – certifikat, Prijazno naravi – papir
Ekološko pridelani - z eko certifikatom!. Gre za majhen nasad starih avtohtonih češenj z odlično lego na območju kmetije Kabolca na Primorskem.

Ponudniki: Kmetija Reia, Ekološka pridelava – certifikat, Biodinamična pridelava – Demeter certifikat, Prijazno naravi – papir
Ekološki in demeter certifikat. Zasajenih imamo čez petnajst različnih sort češenj, večinoma zgodnjih, ki so še obvladljive za ekološko in biodinamično pridelavo. Za trg jih obiramo večkrat (ne celotno drevo naenkrat), ko so ravno prav zrele in ne prezgodaj, ko še niso dovolj okusne in sladke. Zaradi tega in tudi zaradi neuporabe zaščitnih sredstev proti gnilobi, jih je najbolje porabiti čimbolj sveže. Za občasno gnojenje se uporablja le hlevski gnoj, sicer košnja in mulčanje trave.